Saç Ekimi Hakkında 6 Önemli Bilgi

Saç ekimi günümüzde birçok erkek için ciddi bir sorun haline gelmiştir. Dökülme başlamadan önce alınacak önlemler olsa da ne yazık ki bunu fark edebilme konusunda gecikme yaşanmaktadır. Saç dökülmesi anne genlerinden dolayı ortaya çıkan bir sorundur. Sizlerle saç ekimi hakkında 6 önemli bilgi paylaşmak isteriz.

Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  1. Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka doktor muayenesi gerçekleştirilmelidir. Dökülmenin neden kaynaklandığı ve ne kadar ilerlediği belirlenerek ekilecek kök sayısı ortaya çıkarılmalıdır. Bu doğrultuda uygun yönlendirmeler ile ekim işlemini gerçekleştirmeye karar verebilirsiniz.

  1. Saç Ekimi ve Ekim Esnası

Muayene sonrası belirlenen günde saç ekimi işlemini gerçekleştirmek için klinikte doktorunuzun belirttiği saatlik açlık ile bulunmalısınız. İşlem öncesi yapılacak kan testleri sonrasında işlem başlayacaktır. Ekime başlanmadan önce lokal anestezi ile uyuşturma işlemi gerçekleştirilir. Uyuşma gerçekleştikten sonra ense bölgesinden saç kökleri belirlenen miktarda alınmaya başlanır. Tek tek köklerin alınarak yapılan saç ekimi işlemine FUE yöntemi adı verilir.

  1. Saç Ekimi

Saç kökleri toplandıktan sonra uygun görülen alanlara ekim başlar. Kökler belirli sayılarda solüsyonlu kaplarda bekletilir ve tek tek açıklık alanlarındaki köklere yerleştirilir. Bu işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Hatta uyuyarak ya da televizyon seyrederek ekim işleminizin daha çabuk geçmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Ekim Sonrası

İşlem tamamlandıktan sonra köklerin alındığı ense bölgesi tampon oluşturacak şekilde sarılır. Açık alan olacağı için sadece önlem açısından sargı işlemi uygulanmaktadır. Ekim yapılan bölgeye ise doktorun tavsiye ettiği ve 7 ile 10 gün arasında kullanacağız kremler sürülerek taburcu edilirsiniz.

  1. Kabuklanma ve Bakım

Saç ekimi işlemi sonrasında ilk 1 hafta kabuklanma devam eder. Uzmanların sizlere gösterdiği şekilde masaj yaparak yıkamalı ve krem uygulamasını sürdürmelisiniz. Hafta bitiminde doktor kontrolünde devam edecek olan süreçleriniz daha rahat olacaktır.

  1. Saçların Çıkma Süresi ve Oranı

İşlem sonrasında 3 ile 6 ay arasında saçlar çıkmaya başlamaktadır. %80 oranda sonuç alabileceğiniz saç ekimi işlemi kesin çözüm vermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *